Radio online
Promovam posturi de radio online in cel mai complex mod pentru ca Tu sa ai cele mai proaspete informatii despre toate posturile de radio ce emit online pe internet.

Informatii despre cursele de Formula 1 transmise live pe DigiSport in 2012
formula 1
Postul de televiziune DigiSport a preluat dreptul de a transmite cursele de Formula 1 in direct in cadrul programelor sale tv. Cele mai importante curse de Formula 1 live pe cele mai tari circuite sunt acum pe DigiSport online. Cele mai importante curse din Campionatul mondial de Formula 1 sunt transmise integral de DigiSport si DigiSport HD. Vezi live Formula 1 pe DigiSport si intra in cursa pe cele mai frumoase si mai apreciate circuite de Formula 1.

Digi Sport va transmite live Cursa din Belgia pe 2 septembrie 2012 in transmisiune directa exclusiv pe programul Digi Sport 1 de la ora 15:00. Imediat dupa finalul curselor vom posta rezumatele tuturor curselor de formula 1 ce sunt trensmise live de Digi Sport.

Cursa din Ungaria difuzata pe 29 iulie 2012 rezumat: Nou
Lewis
Marele Premiu de formula 1 al Ungariei a fost castigat de Lewis Hamilton care a condus cursa din Ungaria de la start și până la final. Plecat de pe poziția a doua a grilei de start, Grosjean a fost primul care a încercat să se apropie de Hamilton și s-a menținut apoi în prima parte a clasamentului completând astfel podiumul. Este a doua cursă din acest sezon când ambii piloții Lotus termină pe podium. În spatele lui Hamilton și Grosjean, lupta s-a dat între Button și Vettel, dar undeva în al doilea set de opriri la boxe, Kimi Raikkonen a apărut de nicăieri. Finlandezul a plecat în cursă de pe poziția a cincea a grilei de start, a pierdut o poziție, dar l-a depășit apoi pe Alonso în timpul primului set de opriri la boxe. A urmat un stint lung pe al doilea set de pneuri soft pe finalul căruia a mărit semnificativ ritmul.Cursa din Ungaria a fost transmisa live pe Digi Sport 1 duminica 29 iulie de la ora 15:00.

alonso
Fernando Alonso a obţinut duminică pe circuitul de la Hockenheim a doua victorie în ultimele trei curse după ce a fost lider pe tot parcursul celor 67 de tururi. Totuşi, pilotul Scuderiei Ferrari nu a avut parte de o cursă uşoară, întrucât nu a reuşit să se distanţeze la mai mult de două secunde în faţa lui Sebastian Vettel şi, mai apoi, a lui Jenson Button. Cursa din Germania - Hockenheim a fost tranmsisa live de la ora 15:00 pe programul tv de sport Digi Sport 1.Lupta pentru locul doi a fost de departe mult mai spectaculoasă şi a fost câştigată în cele din urmă cu mari emoţii de Vettel.

mark
Mark Webber a obţinut la Silverstone Marea Britanie a doua victorie din acest sezon după ce l-a depăşit cu patru tururi înainte de final pe Fernando Alonso, cel care dominase autoritar cursa până în acel moment. Cursa din Marea Britania a fost transmisa live pe Digi Sport 1 .Red Bull Racing a câştigat duminică Marele Premiu al Marii Britanii prin intermediul lui Mark Webber datorită unei strategii mai bune în privinţa pneurilor. Plecat din pole position cu pneuri de compoziţie hard, Fernando Alonso a fost lider autoritar pe aproape tot parcursul cursei, inclusiv după cele două opriri la boxe.Ultima treaptă a podiumului a fost ocupată de coechipierul său de la Red Bull, Sebastian Vettel, care, deşi a pierdut o poziţie la start când a coborât pe locul cinci, a recuperat alte două la prima intrare la boxe.

Alonso
Fernando Alonso a câștigat cursa Marelui Premiu al Europei de la Valencia, cursa transmisa in direct de Digi Sport 1, acesta fiind urmat de finlandezul Kimi Raikkonen și de germanul Michael Schumacher, care a revenit pentru prima dată de podium de la întoarcerea în Formula 1. Cursa a fost marcată de numeroase incidente, ultimul survenind chiar cu un tur înainte de final, când britanicul Lewis Hamilton a fost acroșat de Maldonado într-un viraj și a fost nevoit să abandoneze, într-un moment când se găsea pe cea de-a treia poziție. Britanicul a fost tamponat de Maldonado, care a primit ulterior o penalizare de 20 de secunde pentru accidentul provocat. În urma deciziei, venezueleanul a ieșit din zona punctelor.

Lewis
Marele Premiu de formula 1 al Canadei s-a încheiat dramatic, iar învingător a fost englezul Lewis Hamilton, de la McLaren. Surprinzător, el a fost urmat în top de Romain Grosjean și Sebastian Perez, care au profitat de problemele lui Fernando Alonso. Spaniolul era lider cu șapte tururi înainte de final, dar a ales o tactică greșită și, deoarece nu a oprit la boxe pentru al doilea schimb de pnueri, a avut mari probleme de aderență în finalul cursei. Cu o mașină slăbită de uzura pneurilor, Alonso n-a făcut față pe final atacurilor devastatoare ale rivalilor de pe pistă și a încheiat doar pe locul 5, fiind depășit pe final chiar și de Sebastian Vettel, deținătorul pole-position-ului.